Z Filtrów do domu (i z powrotem)

Podczas Mistrzostw Polski w Aeropresie odbyłem kilka ciekawych i inspirujących rozmów. M. in. z Arturem z opolskiej Kofeiny o edukacji naszych szanownych klientów. I mówię tu o edukacji kawowej, choć i tak Filtrowych gości uważam za grupę mocno uświadomioną. Pijącą dripy, wielokrotnie przekraczające normy ilości espresso, flat white… A Ci, którzy lubią dużą lattę – cóż, to dzięki nim stać nas na kawę ze Square Mile i wielkie dzięki im za to!

Cały czas jednak słyszę pytania „jaki ekspres kupić do domu?”, „czy lepszy saeco czy philips?”, a może maszynki nespresso. I gdy odpowiadam, że żadne z powyższych – budzi to zawsze duże zdziwienie. Dlaczego – pytają? Bo to niepraktyczne (mnóstwo sprzątania), pracochłonne (rozgrzewać ekspres i kalibrować młynek dla jednego shota?!?), a poza tym najlesza kawa z ekspresu i tak jest w kawiarni:)))

Co innego drip, chemex czy aeropress – tutaj dobrze dobrana kawa w domowym zaciszu zagra tak samo dobrze jak w kawiarni (minus miłe towarzystwo, świeże croissanty i pachnące gazety – ale to inna historia). Nauczyć się tego też prościej, narzędzi trzeba mało, wydatki zamkną się w 200 czy 300 złotych (z młynkiem!).

Reasumując – postanowiliśmy organizować dla Was warsztaty domowego parzenia kawy. W Filtrach, raz na dwa tygodnie. Zaczniemy 27 marca, we wtorek, pewnie o godzinie 18 lub 19.  Nauczymy Was przygotowywać kawę przelewową nowej szkoły: przetestujemy chemexa i hario v60. Może jeszcze melitę.

Czas trwania: 1 godzina!

Cena: niska, z 15 zł – w cenie oczywiście dobre kawki!

A dwa tygodnie później, 10 lub 11 kwietnia, pociśniemy w podobnej konwencji aeropressa.

Wszystko to oznacza także, że wprowadzimy do sprzedaży w Filtrach kawy jednorodne (single) nadające się do przygotowywania w dripperach/chemexach/aeropresie oraz same urządzenia. Jeszcze tylko znajdźmy na to wszystko miejsce!

Mamy jeszcze trzy tygodnie, za jakiś czas pojawi się szczegółowe info, plakat i opcje zapisów.

Czuwaj!

K

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s